HOME | Moje túry - MY PEAKS | Novinky sú v RSS: Zillertal, Arco, Hohe Wand, Čo liezť na PeilsteineRSS RSS

Vápeč 956m a Strážov 1314m, 25. 12. 2003

Po neskutočne horúcom a suchom lete, kedy pršalo iba po našom zostupe z Glocknera, prišlo príjemné ochladenie a tak sme pri teplotách okolo -15° C opäť vyrazili von. Viditeľnosť bola asi 80-100km a ľutujem iba, že na Strážov som zabudol vziať foťák. Od Javoriny pri Trenčíne cez Malú a Veľkú Fatru až po Pilsko na severe sme videli všetko.


Malý Rozsutec 1343m, Veľký Rozsutec 1610m, 4. 1. 2004

Po návrate z Rozsutcov začínam mať pocit, že aj slovenské hory sú aspoň v zime pekný kus sveta. Opäť boli teploty okolo -15, pod bundou zostala námraza a rukavice stuhli už cestou nahor. Kto nemal rukavice, mal omrzliny (Tomáš).

Medzirozsutce a Inovec 22. a 23. 1. 2005

Zostava: Katka, Robo, Ľubo, qwerty, ja

Raz za čas trebo pozrieť, čo je nové doma a tak sme sa vybrali na Rozsutce. Nového bolo veľa snehu. Prešľapávanie stopy nás tak obšťastnilo, že po vrcholovom šťastí už nikto netúžil. Vrátili sme sa teda zo sedla Medzirozsutce, kde povieval osviežujúci vietor.

Na druhý deň sme ešte pozreli na náš Inovec hneď za Ttrenčínom. Snehu bolo menej, ale les nás privítal atmosférou Blairwitch, ktorú potom trochu presvetlilo slnko.


Kľak 1351m 29. 12. 2008

Ideálna rodinná túrka na poobedie. Na webe sme zistili, že terén by mal byť schodný aj pre ženu v ôsmom mesiaci, a šlo sa. Z Čičmian do Fačkovského sedla je cesta zmrznutá a zosunutá, čo je veľmi nepríjemné. V sedle je parkovisko a pár vlekov.

Chrbtom ku vlekom a slnku stúpame k lesnému svahu. Oproti nám schádzajú prví turisti. Pár serpentín, zľadovatelý chodník, prvá vyhliadka. Potom zarastený hrebeň, stúpania a klesania a už je tu bizarne zafúkané vrcholové plató.

Výhľad je úžasný, vidno skoro všetky podstatné slovenské kopce. Slovo "skoro" som doplnil na podnet mojej východniarky Majky. Je jasno, slnko čoskoro zapadne. Vzduch sa nehýbe, je ticho - všetci už odišli. Ťažko sa odchádza do tmy.


Roháče, Vysoké Tatry s Kriváňom, Nízke Tatry, Veľká Fatra.Považie v širšom slova zmysle.


Chleb 30. 12. 2010

Zúčastnili sa: Vlado a Filip Striežovci

Trošku s odstupom, ale predsa som našiel čas napísať o výlete do Malej Fatry. Niežeby bol sneh, ale všestranný alpinista musí vedieť zahraniť aj na zmrznutej tráve. Začali sme pod sedačkovou lanovkou na Chleb, na ktorý sme sa aj dostali stúpajúc po chabo prikrytých lúkach. Z Chlebu na chatu, tam sme zajedli a kým chalani lyžovali a kus aj šli späť k autu, ja som prešiel na Grúň, z hrebeňa nacvakal západ slnka a nechal sa zobrať dole na Pasekách. Niekedy je aj na Slovensku celkom pekne.


Veľký Kriváň a Chleb 28. 12. 2011, 2. 2. 2013

Hmla až nad sedlo, nad ním inverzia. Trasa z Trusalovej resp. Šútova je chvíľu lesnými cestami, potom pekne a nie veľmi strmo pozdĺž potoka priamo na Kriváň. Popri potoku by sa dalo aj lyžovať, ale treba veľa snehu. Iná možnosť je ísť cez Chatu pod Chlebom, od nej priamo dolu po nepoužívanej zjazdovke a lesom či cestou.

* Fotky s hviezdičkou z decembra 2011 sú od Jura Solovica (ďakujem). Dve z nich som fotil ja. :-)


HOME - Späť na hlavnú stránkuMartin Černička <dedo @ terminus.sk>
Reklamu mi posielajte na