HOME | Moje túry - MY PEAKS | Novinky sú v RSS: Zillertal, Arco, Hohe Wand, Čo liezť na PeilsteineRSS RSS

Bouldering a lezenie Zillertal 7. - 14. august 2010

Ďalší príbeh z populárnej série rodinných výletov, hoci moja rodina sa pridala až na koniec. Čo napísať? V Mayrhofene je pohodlný kemp, tam si kúpte sprievodcu. V lete a suchu bude vaším cieľom Zillergrund, v chlade a vode Sundergrund či Zemmgrund, za lezením pôjdete väčšinou do Ginzlingu. Bouldermatky a laná usušíte vedľa spŕch. Kto tam bol, tomu treba už len čas a počasie. No ale našinec je taký tvor, že kým nevidel, neuverí.

Zemmgrund

Bouldering sa prevažne odohráva na blokoch na lúke, ale dosť ich je aj v lese. Deň sa dá spestriť prechádzkou po krásnom údolí alebo výstupom do svahu. Za potokom zaujmú obrovské platne, podľa sprievodcu na tri dĺžky. Posledný týždeň veľa pršalo, ale tri veľké bloky nám vyplnili celý deň.

Sundergrund

Po zaplatení mýta a nekonečnou jazdou údolím čaká ešte nástup od hostinca In der Au. Tu sa, mimochodom, tiež dá ubytovať. A potom sa už začínajú vynárať kamene od najmenších po naozaj veľké. Človek chvíľu nevie, kam skôr. Nevie to ešte ani večer, keď už treba ísť.

Ginzling

Bloky v lese? Lezenie na slnku, v tieni, pri vode, na suchu? Jasné! Okrem Ewige Jadggründe, kde je pekná asi každá cesta bez ohľadu na obtiažnosť, a preto tu je plno, sme navštívili Nasenwand. Nenechajte si ujsť cestu Wolke 7. Opäť platí - kto neliezol, neuverí.

Ak sa zdá, že toto údolie bolo stvorené len pre popoliezanie, nie je to tak. Žijú tu aj ľudia, ktorým patria lúky, kravy na nich a tráva, ktorú kravy menia na mlieko, aby sme si ho potom mohli kúpiť. Záujmom lezcov je mať lúku pre seba, záujmom sedliakov je mať lúku nepošliapanú a čistú. Je na nás, aby sme ich presvedčili, že príroda môže zostať čistá nielen vtedy, ak k nej lezci budú mať zakázaný prístup. Zoznam oblastí, kde sa presvedčiť nepodarilo, je v sprievodcovi - najviditeľnejšie sú Ewige Jagdgründe za potokom a Kaseler Alm. Ak lezci budú kempovať načierno, parkovať na ceste (kvôli parkovisku plnému stanov), asi budú nasledovať ďalšie oblasti.

Literatúra


HOME - Späť na hlavnú stránkuMartin Černička <dedo @ terminus.sk>
Reklamu mi posielajte na