HOME | Moje túry - MY PEAKS | Novinky sú v RSS: Zillertal, Arco, Hohe Wand, Čo liezť na PeilsteineRSS RSS

Bouldering v Salzkammergut - jazero Attersee 20. - 24. augusta 2009

Predstavte si, alebo - tí starší - spomeňte na úžasné, vodou formované štruktúry vysokohorského vápenca uprostred veľkej steny. Teraz tú stenu nakrájajte na drobno a porozhadzujte po lese. Perfektná bouldrová oblasť na príjemnom materiáli, ktorý nedrása kožu ani nervy. Obtiažnosť je často vysoko nadsadená, prekvapenia sú príjemné. Dopad je všade veľmi dobrý okrem niektorých vecí v prvom sektore.

V oblasti sme strávili štyri plodné dni. Napriek letným teplotám a slnečne orientovanému svahu tu bolo príjemne a kamene po daždi vyschli do rána. Steny Höllengebirge ráno poskytujú trochu tieňa. Bouldering sme vždy zakončili skokom do jazera. Hoci sú všetky vodné plochy spojené vodným tokom, Attersee má najlepšiu vodu najkrajšej farby.


Bouldering a túry pri Attersee 10. - 13. júla 2011

Tentoraz to boli skôr túry, pretože bolo treba prevetrať širšiu rodinu. Kamene po daždi opäť rýchlo uschli. Kvôli teplu a iným výhovorkám žiadne vrcholné výkony nepadali, ale aspoň sme nazbierali ľahké problémy.

Okrem bouldrov sa v prípade záujmu o túry vyplatí vidieť severnú stranu Höllengebirge a tu jazerá Langbathseen, najmä to zadné. K tomu je síce dlhší prístup, ale za ním je krásny kotol s vysokými stenami. Kto má nohy na zhruba tisícku výškových metrov, ten môže rovno vyjsť na plató zo sedla Taferlklause nad Steinbachom (parkoviská). My sme sa z Taferlklause nešťastnou trasou motali lesom a kým bolo jazero na dohľad, nohy už neniesli. Na záver dňa sme si boli pozrieť vodopád Nixenfall v doline Weißenbachu smerom na Bad Ischl. Polhodina kráčania novým lesným chodníkom, s výnimkou posledných metrov sa dá ísť s kočiarom. Vodopád je fajn, asi ako keď čurká voda zo zle zatvoreného kohútika. :-)

Ako krátka, ale na výhľady bohatá rodiná túra sa ponúka Schoberstein. Ten sme aj navštívili. Doobeda je väčšia časť výstupu v tieni, takže nás neohrozovali infarkty. Trasa je plná kameňov a koreňov, miestami aj strmá a exponovaná, malé deti sa zapotia a ich rodičia tiež.

Prístup

Ubytovanie

Literatúra


HOME - Späť na hlavnú stránkuMartin Černička <dedo @ terminus.sk>
Reklamu mi posielajte na