HOME | Moje túry - MY PEAKS | Novinky sú v RSS: Zillertal, Arco, Hohe Wand, Čo liezť na PeilsteineRSS RSS

Höllental - Rax: Preiner Wand - Seehüttentrophy 90m/7- 1. 11. 2005

Je začiatok novembra, no v kopcoch ešte zúri august, ktorý v lete nebol. Nie tak teplo vo Viedni, a Sigi sa ma ako nie celkom dospelý vypytuje, či sa hore naozaj dá liezť, alebo len vezmeme laná na prechádzku. Na prvom štande hádžem bundu dolu, lebo sa v nej nedá vydržať.

Rozmaznaný z Lechnermauern môžem Seehüttentrophy vyčítať mikrodĺžky, menšiu expozíciu alebo nesúvislú líniu, to sa však cestou stále zlepšuje. Trapas je, že hneď v prvej dĺžke nepochopím previs a sedím. Zvyšok cesty už som sa sústredil a nehanbil. ;-) Seehüttentrophy je pekná, primerane odistená cesta s veľa vtipnými miestami a po rozlúskaní posledného bouldra (ak sa tá lištička s dierkou ešte neodlomila) sa budete diviť, kde sa zrazu nabralo toľko chytov. Vtipné vám bude pripadať aj plácanie rukou na domnele dobrej hrane obelisku v 3. dĺžke, ktorá je ale hladkou nadol naklonenou rovinou. A tie besné štruktúry celkom na záver. ;-)

A ďalej? Nič, k večeru po perfektnom dni prichádza jeseň, mraky, zima, teplý zápach bouldroviek a plánovanie skialpov, poznáte to.
Rax Mit Göttlicher Hand Mit Göttlicher Hand
Seehüttentrophy Seehüttentrophy Preiner Wand


HOME - Späť na hlavnú stránkuMartin Černička <dedo @ terminus.sk>
Reklamu mi posielajte na