HOME | Moje túry - MY PEAKS | Novinky sú v RSS: Zillertal, Arco, Hohe Wand, Čo liezť na PeilsteineRSS RSS

Ötscher 1893m, 1. 4. 2006

V hlavných úlohách: Tomáš a ja

Ötscher. Výškou určite netrhá rekordy a ani mraky, ale tak ako Schneeberg, aj on hliadkuje na svojom - severnom - okraji na konci Álp a ďaleko prevyšuje okolie. Dobre viditeľný z diaľnice už od Melku, výborný výhľad od Schneebergu po Totes Gebirge na juhu a Český masív na severe. Z tej výšky vyzerá ako rovina.

Rauher Kamm je - v zime - náročnejšia trasa prevažne v snehu, často strmom a sem-tam exponovanom. Skaly sa väčšinou obchádzajú, ak nie, sú ku koncu tak za 1-2. Dobré je mať stabilné podmienky, hodia sa aj na žľaby, ktorými pocestujete nadol. Tých je viac, ale pre návrat do Ranecku sa hodia Kreuzplan a Juckfidelplan.

Obtiažnosť sa stále zvyšuje a vrcholí tesne pred koncom hrebeňa. Ten vyzerá pôsobivo a stále nás ukľudňoval pohľad ďalej - ešte to nie je zlé, až tam to bude. :-) Ale každé nemožné miesto sa ľahko obchádza a lezenia nie je veľa. Len to zapadanie po pás do snehu mohli vynechať.

Príjazd:Ybbs - Scheibbs - Lackenhof - Raneck

Výstup:Nástup ku hrebeňu prebieha po menej zábavnej, ale vyhliadkovej lesnej ceste. Pri tabuľke na rázcestí asi po hodine chýba značenie. Mladým lesom doprava a napravo od veľmi strmej čistinky, čiastočne v lese, sme na značku narazili. Rauher Kamm trvá dlhšie, než si myslíte (4-5h).

Zjazd:Cez Kreuzplan (do 35°), ak sú dobré podmienky, Juckfidelplan (asi 40°) priamo do Ranecku. Ďalšie možnosti na juh aj sever s následným výstupom.

Literatúra


HOME - Späť na hlavnú stránkuMartin Černička <dedo @ terminus.sk>
Reklamu mi posielajte na