HOME | Moje túry - MY PEAKS | Novinky sú v RSS: Zillertal, Arco, Hohe Wand, Čo liezť na Peilsteine | RSS |
Pôvodne sme si chceli zabouldrovať. Pôvodný kolektív sa však zmenšil a tak sme vyrazili v sprievode vlastných detí. Veľmi nadšené teda neboli, ale keď sme o pol desiatej večer Lucke dovolili v daždi s nami stavať stan, bola spokojná. Hoci sme turistiku mohli absolvovať aj v bližšej lokalite, vyskúšali sme si stanovanie s deťmi vo veku dva mesiace a dva roky. Dá sa, deťom to šlo veľmi dobre. Rodičom horšie. Kým jeden nakojil jedno dieťa a zabával ho, druhý druhé dieťa naháňal po kempe. No a raňajky urobiť už väčšinou nemal kto. V deň odchodu sme zistili, že kemp poskytuje opateru detí od ôsmej ráno.
Počasie bolo sprvu daždivé, pozreli sme si teda mesto Gmünd pri ústí Maltatalu. Je tu pár atrakcií, nás najviac oslovilo múzeum zvuku. Zaručene uvidíte a začujete veci nevídané a neslýchané. Na svoje si prídu aj fyzici.
Po zlepšení vyhliadok na slnko sme si prezreli bouldre a steny v údolí. Nie je problém ich nájsť, lezcov a bouldristov sme však nestretli žiadnych. Pustili sme sa teda do turistiky. Kúsok nad kempom začína cesta na Maltaberg, kam sa dá doviezť autom do asi 1500m. Túry poskytujú pekné výhľady nad hranicou lesa, najmä ak vidno Julské Alpy na jednej a Hochalmspitze na druhej strane. Všade naokolo sú najmä nenáročné terény na skialpinizmus.
Posledný krásny deň sa vezieme nekonečným údolím Gößgraben až takmer po priehradu a odtiaľ, kým to deti baví, stúpame smerom na chatu Gießener Hütte. Je strašne teplo, ale vždy sa dá ochladiť v potoku. Obrovský kotol Gößkar je zaujímavé vysokohorské prostredie. Ten už by sa vyplatilo preskúmať skôr bez detí a pri dobrej lavínovke.
Nabudúce vytiahneme aj tú bouldermatku. Kemp v Maltatali je komfortný. Myslím, že sme tam jediní spali v stane. Zvyšok boli Nemci a hlavne Holanďania v prívesoch. Cez deň sedeli na stoličkách pred prívesmi, večer pozerali telku. Keby si doma na stenu vylepili obrázok nejakého kopca, ktorých z kempu aj tak veľa nevidno, asi by mali väčší zážitok.
Literatúra
HOME - Späť na hlavnú stránku | Martin Černička <martin @ cernicka.eu> |