HOME | Moje túry - MY PEAKS | Novinky sú v RSS: Zillertal, Arco, Hohe Wand, Čo liezť na PeilsteineRSS RSS

Lezenie v roku 2003

Aj keď na tejto stránke prevládajú fotky z hôr, toto leto som si viac odieral prsty na rukách než na nohách. Minimum obrázkov mám kvôli tomu, že nie je ľahké držať rukami dve malé veci, stáť na ničom vysoko nad posledným neistým a stláčať spúšť dvomi ďalšími rukami (ktoré nemám). Do letnej idylky nám koncom septembra zúrivo vpadla jeseň a škola, práca vo firme naviac chytila druhý dych a ja lapám po tom svojom. Nuž, teraz na mňa smutne pozerajú letné obrázky, ktoré už dlho čakajú na zavesenie. Nenájdete tu žiadne užitočné informácie, je to skôr taká sebaprezentácia. ;-)

Najviac času trávim(e) na Peilsteine a do konca sezóny sa mi podarilo dotiahnuť na cesty, od ktorých by som to nikdy nečakal: nespočet pekných aj nepríjemných, ťažkých aj ľahkých šestiek (najťažšia je asi Ja-Ja Kante na Winklerturm), jedna Annyvariante 6+, v ktorej som vlastne tak dlho cúval, až kým som bol hore, a jedno dierkovaté RP Fangstoß 7- v krásnej Stößerwand. Asi mi sedia vytrvalostné problémy a dierky, lebo napríklad na Kamenných vrátach buď nesedí klasifikácia alebo sedím ja.

Navštívili sme aj pár malých oblastí, v ktorých je lezenie opäť úplne iné: dolez, problém, odlez a to na siedmich až desiatich metroch výšky (Waldmühle pri Kaltenleutgeben).
Peilstein pohľad z Matterhornu ešte jeden
Winklerturm? Mutzsteig 5, Arnstein Omšenská Baba

Z dlhších ciest bolo opakovanie fantastickej cesty Duettsteig + Draschgrat 4+ na Hohe Wand a konečne cesta, kde sa dal sem-tam založiť čok, Richterweg 5- na Stadelwand (Schneeberg).
Hohe Wand, Draschgrat je pilier uprostred Nástup do Richterweg Stadelwandgrat

Ale krajší než všetky obrázky je ten pocit, keď sa človeku podarí pekná cesta a poobzerá sa z výšky okolo seba. Vtedy je svet perfektný.


HOME - Späť na hlavnú stránkuMartin Černička <dedo @ terminus.sk>
Reklamu mi posielajte na