HOME | Moje túry - MY PEAKS | Novinky sú v RSS: Zillertal, Arco, Hohe Wand, Čo liezť na PeilsteineRSS RSS

Gamsfeld, 30. 12. 2005

Zostava: Markus a ja

Sme na silvestrovskej lyžovačke, opäť v Abtenau, a ja som sa včera na zjazdovke celý deň zožieral kvôli peknému počasiu. O to viac sa teším na Gamsfeld, najvyšší vrchol Osterhorngruppe. Je to malá, ale div(n)á horská skupinka severne medzi Dachsteinom a Tennengebirge. Primerane polohe poskytuje pohľady dovnútra týchto kolosov.

Štartujeme o pol desiatej z dedinky Rußbach am Paß Gschütt od vlekov, zaparkovať sa však dá aj po prejazde okolo kostola asi kilometer do údolia. Markus pri prvej fotke zrýchli a najbližšie ho vidím až premrznutého na vrchole. V doline je -13, hore fúka.

Angerkaralm Bodenberg Tennengebirge
Gamsfeld prevej Rinnkogel
Osterhorngruppe Dachstein Rußbach a Traunwandalm

Dolu lyžujeme pomerne strmo cez Traunwandalm. Sneh je vynikajúci, hore prach, dolu trochu ťažší, ale dobrý. Pri chate hodnú chvíľu sedíme, tlačíme potraviny a tešíme sa z počasia. Je tu fajn.

Gosaukamm Gamsfeld Gamsfeld

Výstup: Z parkoviska (najlepšie poza kostol ešte asi 1km do doliny) ďalej po ceste, za mostom po tej ľavej. Po chvíli sa stopa v asi 1100m odpája doprava, stúpa okolo Angerkaralm, držiac sa vpravo, ku skalnej stene. Doprava, nechávajúc ju po pravej ruke, strmšie k vrcholu.

Zjazd: Z vrcholu asi 700m juhozápadne, čím ďalej, tým viac na juh a cez riedky les, resp. medzeru v ňom strmšie (35°) k domčeku Traunwandalm. Až po úroveň lesa, v ňom doprava po chodníku, neskôr po ceste.

Literatúra


HOME - Späť na hlavnú stránkuMartin Černička <dedo @ terminus.sk>
Reklamu mi posielajte na