HOME | Moje túry - MY PEAKS | Novinky sú v RSS: Zillertal, Arco, Hohe Wand, Čo liezť na PeilsteineRSS RSS

Bouldering okolo Brione

Čože? Kde? (Pohľad do mapy.) Tak ďalekooo?! No dobre. Míňame zasnežené horské sedlá v najkrajšom ročnom období, biele svahy kontrastujú s farebnými kobercami zimou spálených listov a večer v tme len tušíme končiare nad naším domčekom na konci hlboko zarezaného údolia Valle Verzasca. Neďaleko Lago Maggiore.

Blízke bouldrové oblasti Cresciano a Chironico sú známe a v literatúre dokumentované, ale sprievodca na Brione neexistuje. Rozpŕchneme sa po lúke a lese, na každom kroku zakopávame o kamene a línie, nové problémy nachádzame každý deň aj na kameňoch, okolo ktorých stále chodíme. Krásne farebná a tvarovaná, mierne metamorfovaná žula, hladká ako pieskovec. V potoku ešte hladšia. Všemožné chyty, nielen lišty, problémy nízke, vysoké aj strašné, dopady vždy dobré. Na lúke sa v horúčave opaľujeme a keď sa o tretej slnko schová, obliekame všetko, čo máme a vrháme sa do problémov.

Turistika je tu pre masochistov, na vrcholy je prevýšenie 1500-1900m a ja som sa, unavený z bouldrov, ďaleko nedostal. Ale príroda tu má svoje čaro a ak máte jesenné šťastie ako ja, neodoláte. Je tu aj potenciál na objavovanie nových kameňov, svah pod obrovskou stenou východne od Brione je plný balvanov.

Literatúra


HOME - Späť na hlavnú stránkuMartin Černička <dedo @ terminus.sk>
Reklamu mi posielajte na