HOME | Moje túry - MY PEAKS | Novinky sú v RSS: Zillertal, Arco, Hohe Wand, Čo liezť na PeilsteineRSS RSS

Bouldering v okolí Viedne

Blízke bouldre v lesoch, v tieni, skôr ťažké, hnusné, bolestivé a stále znova príťažlivé. Nechcem tu robiť sprievodcu, najlepšia stránka bola 8cplus.at, žiaľ, autor ju stiahol offline. Ale bouldering aj tak spočíva hlavne v kontakte s miestnymi a skupinovom vymýšľaní fantastických riešení nemožných problémov. Nové topo sú na alpboulder.com.

Helenental

Od kúpeľného mesta Baden stúpa údolie plné skál - Helenental. Obľúbené slnečné stienky, ale aj veľa bouldrov. Najviac pekných vecí je v jaskyni Königshöhle. Výnimka je vytrvalostná pecka Chainsaw Charlie pri Sattelbachu.

Merkenstein

Najväčšia zbierka skalných blokov, perfektne štruktúrovaných, väčšinou poriadne previsnutých. Mnohé zlepencové chyty sa podpisujú na prsty a koža ubúda rýchlejšie než sily.

Steinerner Stadl

Stále sa neviem rozhodnúť, kde to viacej bolí, či v Merkensteine, alebo v Stadli. Unikátny skalný oblúk a v ňom ostré diery. Blízko diaľnice pri Wöllersdorfe smerom na Hohe Wand.


Hirschwände

Tu niekde začínajú naozajstné kopce, prevyšujúce hranicu lesa, impozantné viacdĺžkové steny, a my sa chodíme váľať v lístí. Tie línie však stoja za to a je tu slnko aj v zime.

Veitsch

Zastrčená skala na neznámom mieste, ktorá v podstate nestojí za to, nebyť tých fotiek...


HOME - Späť na hlavnú stránkuMartin Černička <dedo @ terminus.sk>
Reklamu mi posielajte na